Magazín

Aktuality
02. Listopadu 2017

Bojkotujte s námi konzum na Černý pátek.

Na Černý pátek, tedy 24.11. se po světě rozmohla taková móda. Velké slevy v obchodech i eshopech, které vedou k rekordním nákupům věcí, které nepotřebujeme. Oslavy konzumu. To vede k plýtvání zdroji, nadužívání obalů a celkově k vyčerpávání planety. Pomozte nám upozornit společnost na tento sebezničující nešvar.

Nejinspirativnějším příkladem toho, jak se k těmto marketingovým peklíčkům postavit, je americká firma Patagonia. Oni tento svátek konzumu každoročně bojkotují tak, že zavřou celosvětově všechny své obchody a do oken dají černé papíry. Vloni chtěli udělat to samé, pak se ale na poslední chvíli rozhodli, že místo černých oken raději nechají otevřeno a všechny prodeje dají na projekt 1% pro planetu. Z 1%  se tak na Černý pátek 2016 stalo 100%. Výsledkem byly celosvětové prodeje v hodnotě 10 milionů dolarů (obyvyklé denní prodeje jsou okolo 2,5 mil) z velké míry od nových zákazníků. Veškeré peníze se letos rozdělily mezi cca 700 ekologických organizací po celé planetě. Více o tom zde.

Jak se zapojíme my?

Bohužel teprve začínáme a tak 100% tržby dát nemůžeme. Navíc věnujeme ze všech nákupů i v průběhu celého roku 3% na ty, kteří se nemohou pohybovat. Rádi bychom ale myšlenku bojkotu černého pátku podpořili tak, že 24.11. věnujeme 10% z nákupů na projekt 1% pro planetu, který nasbírané peníze rozděluje mezi ekologické a další neziskovky.

Velmi s námi souzní pískání na poplach, abychom nepodléhali konzumu. Kupujme jen to, co potřebujeme. Klidně dražší věci, ale i kvalitnější, které budeme dlouho používat a které jsou ekologicky vyrobené a ideálně mají i domyšlené, co se s nimi stane, když sloužit přestanou. Jestli se rozloží, využijí jinak, nebo recyklují.

Jak můžeš pomoct i ty?

  • Prosím nešiř konzum a nenakupuj ve slevových šílenstvích.
  • Pokud chceš podpořit planetu, nakup u nás či jiného prodejce, který se do akce zapojil.
  • Pokud s tebou myšlenka souzní, zveřejni toto na svém Facebooku, blogu, či jakkoli jinak.

Jak nás inspiroval Tomáš Hajzler z Peoplecommu?

Co je 1% pro planetu?

Předem ti moc děkuji za pomoc při inspiraci společnosti.

Tomáš a tým SportHero

Tomáš Reinbergr
Autor: Tomáš Reinbergr

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Ok, chápu