Magazín

Aktuality
11. Července 2017

Jak vybrat správně badmintonovou raketu?

Badminton. Co tě na něm baví ? Jsi profík a máš ambice vyzvat naše česká esa Adama Mendreka a Milana Ludíka nebo hraješ pro relax a zábavu VAŠI LIGU. Miluješ razantní hru nebo rád vyčkáváš na základní čáře. Pojď s námi vybrat raketu, která tě podrží a podpoří tvůj styl hry.

Přepis videa:

A jak tedy správně vybrat badmintonovou raketu?

Pokud hraješ badminton častěji než 1x měsíčně, asi už by se ti vyplatilo přestat si raketu půjčovat ve sportcentru a nějakou si koupit. Jak ale vybrat tu správnou raketu, která ti bude sedět? Připravil jsem pro tebe pár tipů, jak dobře vybrat.

U badmintonové rakety můžeme rozlišovat několik vlastností. Tuhost nebo pružnost. Uvádí se ve 3, někdy ale i v 7 úrovních tvrdosti, od velmi tvrdé po velmi pružnou. Čím je raketa pružnější, tím menší rány s ní dáte při smeči, ale zároveň je lépe ovladatelná a přesnější.

Vyvážení rakety, které je většinou uvedeno těsně nad rukojeti. Bývá okolo 310 mm, což je střed a znamená vzdálenost od konce u rukojeti a může být do hlavy, na střed nebo do ruky. Obecně se dá říct, že vyvážení do hlavy zesiluje úder, ale ubírá na ovladatelnosti rakety.

Další vlastností je váha, najdeš ji také na raketě. Pohybuje se od 85 do 120g. Dá se říci, že větší váha přidává na síle úderu, ale raketa je zase méně ovladatelná.

Pokud jsi začátečník, nebudeš asi tyto vlastnosti příliš řešit, spíše vybereš podle ceny. Poradil bych ti ale koupit tak, aby sis moc neničil ruku, to znamená váhu maximálně 100 g a vyvážení do ruky či na střed, tedy max. 310 mm. Taková raketa je totiž v ruce ovladatelnější a odpustí ti horší techniku úderu.

Pokud jsi středně pokročilý či pokročilý hráč, nejvíce záleží, jakým hraješ stylem. Jestli silově nebo technicky. Pokud vyhráváš spíše ostrými smečemi, agresivním stylem hry, tlakem na soupeře, podpoří tvůj styl spíše raketa tuhá, vyvážená do hlavy a těžší. Pokud hraješ naopak přesně, pestře a máš dobrou techniku úderu, bude ti vyhovovat pružná, lehká raketa vyvážená do ruky. Ta často vyhovuje také ženám.

Bojíš se koupit raketu na internetu? U nás ji můžeš do 69 dnů vrátit a my ti vrátíme peníze. Klidně si u nás objednej i dvě různé rakety, vyzkoušej je, a jednu nebo i obě pošli zpět. Většina hráčů si kupuje rovnou 2 stejné rakety a nosí je v bagu sebou. Proč? Když jim praskne výplet, nebo jednu raketu zlomí, můžou okamžitě pokračovat se stejnou raketou ve hře.

A nezapomeň, že pokud si raketu koupíš u nás, přispěješ na dobrou věc, na pohyb pro ty, kteří neměli takové štěstí, jako ty. To ty jsi SportHero a já ti za to děkuju.

Tomáš Reinbergr
Autor: Tomáš Reinbergr

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Ok, chápu