Magazín

Aktuality
22. Srpna 2017

Jak vybrat správně squashovou raketu?

Squash miluje více než 20 milionů aktivních hráčů po celém světě. Posiluješ při něm tvoje srdce, svaly a pohyblivost těla se ti razantně zlepší. Kalorií při něm spálíš, až se z tebe bude kouřít. Ruce tě budou poslouchat na jedničku a zbystří se ti zrak. Jen na oči brýle a šetři kolena a vždy zařaď pár cviků po každém zápase.Vyplatí se:) Nečekej a vyzvi kamaráda, kámošku na zápas a vyber si u nás tu správnou raketu. Poradíme ti, co rozhoduje :)

Přepis videa:

A jak tedy správně vybrat squahovou raketu?

Pokud hraješ squash častěji, než 1x měsíčně, asi už by se ti vyplatilo přestat si raketu půjčovat ve squashcentru a nějakou si koupit. Jak ale vybrat správnou raketu, která ti bude sedět? Připravil jsem pro tebe pár tipů, jak dobře vybrat.

U squashové rakety můžeme rozlišovat několik vlastností. Vyvážení rakety je na raketě většinou uvedeno těsně nad rukojetí a průměrná hodnota je 360 mm, což je střed a znamená vzdálenost od konce u rukojeti. Může být do hlavy, na střed a do ruky. Obecně se dá říct, že vyvážení do hlavy zesiluje úder, ale ubírá na ovladatelnosti rakety.

Další vlastností je váha rakety. Najdeš ji taky uvedenou na raketě a bývá od 145 do 240g. Dá se říci, že větší váha přidává na síle úderu, ale raketa je zase méně ovladatelná.

Dále je to velikost hlavy rakety. Pro začátečníka bude vhodnější větší pro lepší zásah, u pokročilého bude výplet menší a přesnější. Není to ale rozhodující rys.

Pokud jsi začátečník, nebudeš asi tyto vlastnosti příliš řešit. Spíše vybereš podle ceny. Poradil bych ti ale koupit tak, aby sis moc neničil ruku. To znamená váhu maximálně 180 g a vyvážení do ruky či na střed, tedy max. 360 mm. Taková raketa je totiž v ruce ovladatelnější a odpustí ti horší techniku úderu.

Pokud jsi středně pokročilý či pokročilý hráč, nejvíce záleží, jakým hraješ stylem. Jestli silově, nebo technicky. Pokud vyhráváš spíše silnými údery, agresivním stylem hry, tlakem na soupeře, podpoří tvůj styl spíše raketa vyvážená do hlavy a těžší. Pokud hraješ naopak přesně, pestře a máš dobrou techniku úderu, bude ti vyhovovat lehká raketa vyvážená do ruky. Ta často vyhovuje také ženám.

U profi hráčů jsou tyto protichůdné vlastnosti spojeny u velmi drahých raket, které jsou díky skvělému materiálu velmi lehké, ale zároveň vyvážené do hlavy pro větší sílu úderu.

Bojíš se koupit raketu na internetu? U nás ji můžeš do 69 dnů vrátit a my ti vrátíme peníze. Klidně si u nás objednej i dvě různé rakety, vyzkoušej a jednu, nebo i obě pošli zpět.

Většina hráčů si kupuje rovnou 2 stejné rakety. Proč? Když jim praskne výplet, nebo jednu raketu zlomí, můžou okamžitě sáhnout do tašky a pokračovat ve hře s druhou raketou.

A nezapomeň, že pokud si raketu koupíš u nás, přispěješ na dobrou věc, na pohyb pro ty, kteří neměli takové štěstí, jako ty. To ty jsi SportHero a já ti za to děkuju.

Tomáš Reinbergr
Autor: Tomáš Reinbergr

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Ok, chápu