Magazín

Aktuality
08. Června 2017

Jak vybrat správně tenisovou raketu?

Tenis. Sport číslo 5 na planetě zažívá v České republice nebývalou popularitu i díky mimořádně úspěšné české tenisové škole. Ženská jména Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová a mnohé další excelují na největších tenisových turnajích světa včetně "Velké čtyřky". Chceš i ty být hvězdou antuky nebo klouzat po trávě nebo radši pevně držíš lajnu na tvrdém povrchu. Pojď s námi vybrat raketu, se kterou budeš válet na všech površích.

Přepis videa:

A jak tedy správně vybrat tenisovou raketu?

Pokud hraješ tenis častěji než 1x měsíčně, asi už by se ti vyplatilo přestat si raketu půjčovat ve sportcentru a nějakou si koupit. Jak ale vybrat tu správnou raketu, která ti bude sedět? Připravil jsem pro tebe pár tipů, jak dobře vybrat.

U tenisové rakety můžeme rozlišovat několik vlastností. První je velikost hlavy rakety, pro začátečníka bude vhodnější větší hlava pro lepší zásah, u pokročilého hráče bude výplet menší a přesnější. Střední hodnota je přibližně 690 cm2.

Váha rakety. Najdeš ji uvedenou nad rukojetí a bývá od 220g do 350g. Dá se říci, že větší váha přidává na síle úderu, ale raketa je zase méně ovladatelná.

Další vlastností je vyvážení rakety, které u tenisu není rozhodujícím údajem, ale u pokročilých a závodních hráčů už je bráno v úvahu. Může být do hlavy, na střed nebo do ruky. Obecně se dá říct, že vyvážení do hlavy zesiluje úder, ale ubírá na ovladatelnosti rakety.

Pokud jsi začátečník, je pro tebe vhodná raketa lehčí s větší hlavou. Tedy s hmotností do 280g a velikostí hlavy nad 690 cm2. Díky větší ploše zasáhneš lépe míček a díky nižší hmotnosti nemusíš švih provést tak dokonale.

Pokud jsi středně pokročilý či pokročilý hráč, dokážeš už ovládat i těžší raketu, která ti při správně zvládnutém švihu dodá agresivitu. Rakety vol s hmotností 290 - 350g a velikostí hlavy 600 az 690 cm2. Vyváženi na střed či do hlavy.

Důležitá je také velikost držadla nebo-li gripu, muži volí většinou velikost číslo 3, ženy velikost číslo 2.U vyšších hráčů s velkou rukou volí muži č. 4 a ženy č. 3. Grip lze zvětšit namotáním vrchní omotávky, zmenšit už ale bohužel nejde.

Bojíš se koupit raketu na internetu? U nás ji můžeš do 69 dnů vrátit a my ti vrátíme peníze. Klidně si u nás objednej i dvě různé rakety, vyzkoušej je, a jednu nebo i obě pošli zpět. Většina hráčů si kupuje rovnou 2 stejné rakety a nosí je v bagu sebou. Proč? Když jim praskne výplet, nebo jednu raketu zlomí, můžou okamžitě pokračovat se stejnou raketou ve hře.

A nezapomeň, že pokud si raketu koupíš u nás, přispěješ na dobrou věc, na pohyb pro ty, kteří neměli takové štěstí, jako ty. To ty jsi SportHero a já ti za to děkuju.

Tomáš Reinbergr
Autor: Tomáš Reinbergr

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Ok, chápu