Míša: 3 SportMeni a 1 skvělý nápad. Prozraďte, jak se zrodilo SportHero, kde, kdy a za jakých okolností vám cvrnkla do nosu první myšlenka?

Tomáš: Já už 10 let organizuju VAŠI LIGU - největší amatérskou ligu v ČR a sportovní eshop už mě několikrát napadl jako synergický projekt. Nikdy jsem ho ale nerealizoval, protože je to hodně práce a raději jsme se soustředili na to, co umíme. Potom jsem se seznámil s Karlem Dytrychem z Webového Servisu, který hrál v lize squash. Začali jsme spolupracovat na novém webu VAŠÍ LIGY a postupně se spřátelili a taky jsem se při tom seznámil s Davidem Kratochvílem, markeťákem ve Webovém Servisu. Každý jsme trochu jiný, já vizionář zvyklý šéfovat, Karel flegmatik a David mladá neřízená střela s velkou motivací. Navíc oni oba ajťáci a já normální. :) Ale spojuje nás několik věcí. Láska ke sportu a stejné hodnoty ve vztahu k přírodě, zdraví a dobročinnosti. Řekl bych, že všichni jsme ve stádiu, kdy už nám nejde jen o nás, ale také o ostatní a o planetu. No a abych konečně odpověděl, první myšlenka na sportovní eshop přišla od kluků a ti mě do toho vtáhli. Já doplnil, že jedině pokud budeme mít přesah do dobročinnosti, ekologie a zdraví. To se jim líbilo a tak jsme se do toho od léta 2016 pustili.

Míša: SportHero se točí výhradně kolem sportu, nečekaně. Které sportovní aktivity milujete? 

Tomáš: Já dělám hlavně squash, beach-volejbal, jógu a běhání. Karel hraje squash, běhá a posiluje s vlastní vahou. David hraje od mala závodně basketbal, rekreačně hraje tenis a běhá. Taky máme nové dva členy týmu. Vašek je vášnivý běžec, takový poloprofík. Kryštof zase miluje badminton, který hraje ve VAŠÍ LIZE. Dříve hrával fotbal a to dokonce vrcholově za Slovan Liberec.

Míša: A co nějaká ocenění? Účastníte se závodů a užíváte si věnců z “bobku” na hlavě?

Tomáš: Neděláme nic vrcholově, spíš si užíváme od každého něco a baví nás pestrost. Já běhám občas závody 10km až maraton, vyjímečně i nějaký ultramaraton a Spartan Race. Kluci občas nějaký závod či turnájek, ale do televize už to asi nikdo nedotáhneme. :)

Míša: Se sportem se pojí i zdravý životní styl celkově. Co děláte pro sebe samotné vy?

Tomáš: Tak tohle téma nás určitě taky spojuje. David je na to teda eště trochu mladej a mladé tělo mu zatím všechny chyby v životním stylu odpouští. Já a Karel se ale snažíme jíst čerstvé nezpracované potraviny, dodržovat nějaký pravidelný režim a moc to nepřehánět s alkoholem. Rádi experimentujeme s různými výživovými styly od Paleo po veganství a zkoušíme i různé očisty. Snad to děláme dobře, všichni 3 se naštěstí těšíme dobrému zdraví.

Míša: Velkou zajímavostí a předností SportHera je to, že část zisku z prodeje odvádí na dobročinné účely. Vzešel tenhle nápad od vás samotných? Podílíte se i ve volném čase na dobročinných akcích? Prozradíte nám víc?

Tomáš: Ano, všichni 3 přispíváme nějakou formou těm, kteří jsou méně šťastní, než my. Já konkrétně pomáhám se svým týmem prostřednictvím VAŠÍ LIGY, kdy už několik let věnujeme více než 80.000 Kč ročně Nadaci Jedličkova ústavu.

Míša: A dozví se čtenáři, jak jejich příspěvek z nákupu na SportHero konkrétně pomohl?

Tomáš: Ano, budeme pravidelně informovat komu adresně jsme mohli pomoct, kolik byl příspěvek a jak konkrétně dotyčnému pomohl. Navíc v průběhu nákupu si u nás může každý zákazník vybrat, kam chce své peníze věnovat. Ze začátku jsme předvybrali 2 nadace: Jedličkův ústav a Dobrý anděl. Oboje dvě se podle mě hodí, protože my, kteří sportovat můžeme přispějeme těm, kteří nemohou, nebo se nemůžou ani běžně přemísťovat jako my. Časem můžeme přidat další charity, přivítáme návrhy od zákazníků.

Míša: SportHero se snaží pomáhat nejen druhým, ale i životnímu prostředí. Jak chráníte přírodu vy samotní?

Tomáš: Doma i v práci se snažíme šetřit vodou i elektřinou, minimalizujeme odpady a nakupujeme od šetrných výrobců. Recyklujeme. Tiskneme na recyklované papíry a to i letáčky. Obecně máme blízko k minimalizmu. V domácnosti nepoužíváme chemii. Nakupujeme co nejvíce bio výrobky, občas i bez obalu. Ve SportHero chceme jít dál a balit výrobky do použitých krabic a výplní, užívat recyklovatelné materiály, snižovat odpad. Chceme také motivovat zákazníky k dalšimu použití jejich staré věci tak, že ji společně nabídneme na našem eshopu.

Míša: Mohou se s vámi čtenáři dokonce osobně setkat - máte v plánu, účastnit se veřejných sportovních akcí? Kde vás můžeme v brzké době potkat.

Tomáš: Ano, určitě, chceme být i v živém kontaktu s našimi zákazníky a s veřejností. Kde všude, to se uvidí, ale začneme určitě běžeckými závody VAŠÍ LIGY, kde poběžíme a budeme rozdávat dárky všem závodníkům.

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Ok, chápu